Zpět

Narodila se Mooria

Přidáno: 1.7.2020 18:41.48

01 Červenec 2020

Chcete vědět více o Kláře, zakladatelce značky obojků pro psy Mooria, milovnici agility a mámě tří úžasných psích holčiček? Máme pro vás článek, jak to všechno začalo.

Narodila se Mooria

Láska ke psům...

Myslím, že s láskou ke zvířatům jsem se narodila. Byla mi dána do vínku. No aby ne, když jsem narozena v den sv. Františka, patrona zvířat (v tento den se taktéž slaví Světový den zvířat). Psy jsem milovala od dětství, i když vídat jsem je mohla jen u babičky o víkendu. Doma jsme dlouho žádného neměli.

Asi v 10 letech jsem na pultu v knihkupectví objevila Velkou knihu o psech. Trvalo dlouho, než jsem maminku přemluvila, aby mi ji koupila, ale podařilo se. A díky této mé „bibli" jsem se naučila všechna uvedená plemena. Krátce na to jsme na ulici našli malého voříška, kterému jsme říkali Ben. Od té doby mě psi provázejí stále. A ani v době pobytu na vysokoškolských kolejích tomu nebylo jinak.

fenky
Agility je závislost...

Od dětství jsem se chtěla věnovat výcviku. Na první cvičák jsem docházela s německou ovčandou Idou. Patřila mé babičce a já si ji mohla půjčovat. Pak jsem si pořídila středního knírače Andyho a s ním se začala věnovat tenkrát novému psímu sportu agility. U toho jsem už zůstala. Je to závislost, úžasný sport, kde se snoubí rychlost, přesnost a dokonalá souhra psa a psovoda.

Kde se vlastně zrodila myšlenka vyrábět obojky pro psy...

U kamarádů jsem se dozvěděla o metodě sublimačního tisku. No a v hlavě už se zrodil nápad, že by bylo hezké hrát si se vzory a moci si natisknout, co mě napadne.
V té době už jsem byla hrdou majitelkou první border kolie jménem Moora. Když jsem si ji přivezla, dostala jméno Mooria (čti Můria). Po čase už jí však nikdo neřekl jinak než Mooro, Moorečko, Moorenko a samotné jméno Mooria dalo vzniku naší značce. Barvy loga jsou bílá, černá a zlatá, přesně takové, jaké nosí na svém kožichu tricolorní borderka Moora.

Obojky pro psy Mooria

Kromě Moorenky máme ještě další pejsky a modelky na poloviční úvazek...

Druhá nejstarší je Liga. Černá kříženka původem z útulku, věčný optimista a komik. A nejmladší je Forma, černobílá border kolie, se kterou se intenzivně věnuji agility. Všechny psí holky jsou součástí našeho Mooria týmu. Každý den jsou se mnou v práci, jejich úkolem je testování produktů a samozřejmě modeling:).

Jsme báječný tým 4 veselých ženských a já moc doufám, že trochu té radosti můžeme předat díky našim obojkům i dál. Pac a pusu vaše Klára 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení